تبلیغات
زیبایی | کلینیک زیبایی - انتخاب یک مرطوب کننده صورت

درباره ما

توصیه های پزشکی برای داشتن پوست و موی زیبا و سالم
معرفی انواع ماسک های صورت

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

انتخاب یک مرطوب کننده صورت

ماسک و ماساژ زیبایی صورت

    مرطوب کننده صورت   
انتخاب یک مرطوب کننده صورت

   

چرا از مرطوب کننده ها استفاده می شود؟
مرطوب کننده به عنوان یک محافظ برای پوست شما عمل می کند و آن را سالم و هیدراته نگه می دارد. هرچند که انتخاب آن در وهله اول مشکل به نظر می رسد. اکثر کارشناسان استفاده از آن را به طور روزانه توصیه می شود. علاوه بر این  حفظ رژیم غذایی درست و دوری از استرس نیز توصیه می شود این مرطوب کننده ها متناسب با نوع پوست ل شود.
پوست شما  از چه نوعی است؟
رژیم درست و مراقبت از پوست با مرطوب کننده روزانه و حفاظت از آفتاب برای مبارزه با رادیکال های آزاد و دفع اشعه ماورای بنفش (UV)  خورشید به داشتن پوستی سالم کمک می کند. آکادمی درماتولوژی آمریکا استفاده از مر طوب کننده ها را توصیه می کند و یاد آوری می کند که بعد از استحمام از مرطوب کننده ها برای بر گرداندن رطوبت پوست استفا ده شود.
 دلایل مختلف، از جمله ژن و عواملی (تحت کنترل بیشتر) مثل رژیم غذایی، نوع پوست خود شما را در یکی از این 5 دسته مشخص می کند. رایج ترین نوع در زنان ترکیبی است.

این مهم است که بدانید نوع پوست شما چیست تا مطمئن شوید که از موادو مرطوب کننده های درستی برای حفاظت آن استفاده کنید. پوست بسیار خشک نیاز به رطوبت بیشتری دارد بنابراین باید از مرطوب کننده های قوی تری برای سلامت آن استفاده شود.  
تعیین نوع پوست شما:
خشک (از مرطوب کننده های قوی استفاده می شود، مرطوب کننده های چرب تر )
چرب (از مرطوب کننده های چرب)
بالغ (از مرطوب کننده نسبتا چرب و برای حفظ رطوبت )
حساس (از مواد تشکیل دهنده و تسکین دهنده، همانند آلوئه ورا استفاده می شود)
معمولی / مختلط (از مرطوب کننده هایی مبتنی بر آب استفاده می شود)
اگر شما مطمئن نیستید که چه نوع پوستی دارید می توانید یک آزمایش ساده انجام داد. قسمتی از دستمال کاغذی را چند دقیقه بر روی پوست نواخی مختلف صورت فشار می دهید براساس مقدار چربی می توان نوع آن را تعیین کنید.
راهنمای FDA برای محصولات آرایشی و بهداشتی

غذا و دارو (FDA) یک برچسب بر روی لوازم آرایشی قرار می دهد تا از حیله و تزویری که کمپانی ها برای فروش محصولات خود بکار می برند سواستفاده نکنند. اگر لوازم آرایشی تاییدیه FDA  را نداشته باشند برای رفتن در بازار راهی ندارند. یک پوشش نقره ای وجود دارد که در آن FDA لیست مواد تشکیل دهنده را برروی چسب قرار می دهند  تا مصرف کنندگان یک تصمیم آگاهانه برای خرید انجام دهند.
خواندن مواد برای مصرف کننده مشخص می کند که چه عناصری برای تهیه ی آن استفاده شده است.
بدون رایحه
به طور معمول فقط بدان معناست که: هیچ رایحه به محصول اضافه نشده است. با این حال، محصولات  بدون عطرنیز همیشه بدون رایحه نیستند. ماده طبیعی و یا اسانس، به عنوان یک رایحه یا بو، ممکن است ذکر نشود.بسیاری از عطرهای مصنوعی هستند که می تواند  منجر به واکنش و آلرژی پوست شود.برای بوهای شیمیایی ناخوشایندمحصولات ممکن است عطرهای مصنوعی اضافی است که می تواند واکنش های آلرژیک باعث باشد. بسیاری از مواد تشکیل دهنده "طبیعی" نیز ممکن است دارای عطر و بو باشند.
در مقابل فعال مواد لازم غیر فعال
مواد تشکیل دهنده فعال، یک مرطوب کننده که اشعه UV را بلوک می کند ممکن است شامل اکسید تیتانیوم، از عوامل ضد آفتاب می باشد. در نهایت مواد تشکیل دهنده غیر فعال اضافه می شود که منجر به محصول نهایی می شود. (در قرص، مایع، و یا فرم کرم).
 comedogenic
این بر چسب ها بر روی محصولات امکان دارد بیان کند که محصول بدون روغن است از این رو  لیست این مدت بر روی برچسب ادعا می شود غیر گرفتگی، و یا بدون روغن. اساسا، به این معنی است که در حالی که محصول تجزیه روغن اضافی، آن را به پوست شما رطوبت نوار نیست.
Hypoallergenic
Hypoallergenic اشاره به این نکته بر روی  محصول باعث سبب آگاهی مصرف کنندگان می شود و واکنش های آلرژیک کمتر در مصرف کنندگان می شود. با دیدن این کلمه بر روی یک بسته  هرچند که یک برچسب ایمنی در  محصولات رمی باشد اما کاملا این مسئله را تضمین نمی کند. از آنجا که دستورالعمل های لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد بسیار کنترل شده و سخت گیرانه نیست ممکن است تولید کنندگان یک محصول ادعای hypoallergenic- می کنند اما FDA نباز به ارائه پشتیبانی برای تولید کنندگان دارند.
بنابراین، آنچه می توانید انجام دهید چیست؟ یک واکنش از مواد تشکیل دهنده خاص را در گذشته بررسی می کنیم  بررسی برچسب برای این آلرژی مواد تولید کنندگان توسط FDA مورد نیاز برای لیست تمام مواد در بسته بندی.
طبیعی در مقابل آلی
در محصولات طبیعی از مواد تشکیل دهنده که  از منابع گیاهی فراهم شده است (و از مواد شیمیایی استفاده نشده است). محصولات ارگانیک که از مواد تشکیل دهنده بدون مواد شیمیایی، آفت کش ها، و یا کودهای مصنوعی  تشکیل شده است و در این محیط رشد می کنند. متاسفانه، دستورالعمل FDA امکان دارد سبب گمراهی مصرف کنندگان می شود. برای کاهش سردرگمی، شما می توانید با یک مرور کلی  USDA برای دستورالعمل محصولات ارگانیک و آلی  متوجه شوید:
• 100 درصد ارگانیک: این اختیاری است، این محصولات واجد شرایط برای استفاده از USDA هستند.
• آلی: محصولات با علامت "آلی" : حداقل 95 درصد مواد تشکیل دهنده آلی است.
• ساخته شده با مواد آلی: شامل حداقل 70 درصد مواد نشکیل دهنده در محصولات  USDA است
• کمتر از 70 درصد مواد تشکیل دهنده آلی: کمتر از 70 درصد از مواد را تشکیل می دهد.
 محصول هر دو UVB و UVA  از اشعه خورشید محافظت می کنند.
پارابنها مواد نگهدارنده که برای عمر مواد آرایشی عمر مفید می باشد. بر روی برچسب  لوازم آرایشی ممکن است شما نام این پاربن ها را ببینید: متیل، پروپیل پارابن، و بوتیلپارابن، تمام مواد تشکیل دهنده  لوازم آرایشی و بهداشتی بر اساس CIR تا 25 درصد مورد استفاده قرار می گیرند.
 پارابنها برای خطرات بهداشتی بالقوه مورد مطالعه قرار گرفته اند ، چرا که استروژن، به نوبه خود می تواند به سرطان منجر شود. چرا که پارابنها در برنامه های آلی USDA (NOP) در فهرست ذکر نشده اند.
در حال حاضر، FDA معتقد است که پارابنها را به عنوان یک خطر جدی از مواد آرایشی و بهداشتی مطرح نیستند. بر اساس مطالعات،  FDA،ادعا می کنند که  "اگرچه از پارابنها می تواند همانند استروژن عمل کنند، فعالیت آنها  بسیار کمتر از استروژن طبیعی بدن است." پارابنها در سطوح پایین بی خطر هستند، با توجه به CIR، از 0.01-0.3 درصد از لوازم آرایشی را شامل می شود .
فتالات
فتالات در میان طیف گسترده ای از محصولات از رایحه ها، لوسیون ها، و دئودورانتها و غذا بسته بندی یافت می شوند و نگرانی در مورد خطرات بهداشتی بالقوه، از جمله اختلال باروری مطرح است. با توجه به افزایش اضطراب عمومی، درخواست هایی برای آزمایش و مقررات فدرال وجود دارد. در سال 2008 مطالعاتی برای پیگیری از طریق کمپین  لوازم آرایشی بی خطر نشان داد که بخشی از صنعت لوازم آرایشی استفاده از فتالات را در محصولات کاهش داده است.  تحقیق شیمیایی به طور عمده به طور گسترده ای در جوندگان مورد مطالعه قرار گرفت و در مطالعات محدودی برای انسان نیز صورت گرفته است. با توجه به شورای شیمی آمریکا، یافته ها نشان می دهد که نگرانی های در مورد سرطان  فتالات  بیشتر به جوندگان مربوط است. گزارش ها توسط برنامه سم شناسی ملی ایالات متحده در شش تن از هفت  نفر نشان داد که فتالات  برای تولید مثل انسان و سلامت آن خطر کمی دارد.
لینک های مرتبط ماساژ صورت زیبایی

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

  • مدیر سایت:زیبا هنرمند

  • تاریخ امروز:

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: