تبلیغات
زیبایی | کلینیک زیبایی - پوست خود را با ماساژ دادن جوان نگه دارید

درباره ما

توصیه های پزشکی برای داشتن پوست و موی زیبا و سالم
معرفی انواع ماسک های صورت

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

پوست خود را با ماساژ دادن جوان نگه دارید

زیبایی صورت ماسک و ماساژ

زیبایی و جوان بودن پوست همیشه برای خانم ها اهمیت ویژه ای داشته است. اینکه با چه روش هایی این کار را می توان انجام داد جای بحث دارد اما مطمئنا یکی از بی خطرترین و راحت ترین روش ها ماساژ پوست است.

برای اینکه پوستی شاداب تر داشته باشید باید اقدامات خاصی را برای پوست خود در نظر بگیرید. جدا از بحث تغذیه ای که موجب شادابی و طراوت پوست شما می شود، باید پوست خود را نیز ماساژ دهید تا خون رسانی به بخش های مختلف پوست شما تسریع شود. در این بخش در مورد فایده های ماساژ دادن پوست با شما مطالبی را در میان خواهیم گذاشت.

ماساژ پوست

ماساژ پوست

باید به این نکته آرایشی پزشکی آگاهی داشته باشید که قبل از شروع کردن به ماساژ دادن معمولا  توجه داشته باشید که پوست به طور کامل تمیز باشد و دستها با کرم بسیار خوبی و یا ژله آمیخته شده باشند تا به دلیل اینکه پوست بدون رطوبت است ، باعث چروکیدن آن نشود. به این نکته توجه داشته باشید که برای همیشه باید ماساژ با حرکت هایی کاملا نرم شروع شود . خیلی مناسب است که روش ماساژ دادن را یک بار توسط افراد با تجربه ببینید و بعد آن را انجام دهید.

ژاکه کردن پوست

یکی از روش های ماساژ پوست ژاکه کردن است. ژاکه در حقیقت صورتی مثل نیشگون است که به سمت بالا اعمال می شود. از دور چانه آغاز شده و سپس دو طرف صورت اعمال می شود. ژاکه سبب می گردد تا چربی های زیر پوست به روی پوست آمده و در یک جا جمع نشوند ژاکه را در گردن و پیشانی نیز آهسته انجام دهید. که حرکات ریز و نیشگوهی که به سمت بالا انجام می دهیم سبب آرامش و از بین رفتن خستگی خواهد شد.


حرکت نیرومند سر انگشت ها را تا بین پیشانی حرکت دهید پس از آن انگشت ها را با فشار آرامی  به طرف شقیقه بکشانید و حرکات چرخشی را انجام بدهید.
ژاکه کردن پوست

ژاکه کردن پوست

همچنین به این مورد می توان اشاره کرد که حرکات ابرو چشم , انگشتان میانی را در کناره ی داخلی چشم ها و انگشت های سبابه را روی ابرو ها قرار دهید تا کناره های بیرونی چشم ها زیر چشم ها و دوباره به کناره ی درونی  آنها حرکت دهید. حرکت دهان و بینی, و در اتمام حرکت دایره شکلی از حاشیه های دهان تا سمت بالا.

کند شن روند پیری پوست

از جمله فوایدی که می توان در مورد ماساژ پوست گفت، ماساژ گردش خون را تحریک خون و اکسیژن بسیار فراوانی را به صورت میرساند همچنین به ساخت کلاژن که موجب شاداب شدن و پیشگیری از چین و چروک است سبب خواهد شد.

کند شن روند پیری پوست

کند شن روند پیری پوست

و نیز می توان به این نکته اشاره کرد که چین و چروک در چهره از یک نقطه آغاز شده و توسعه میابد که ماساژ آغاز چین و چروک را به تاخیر خواهد انداخت. اضافه بر این چروکیدگی در پیشانی اکثرا ناشی از سفت کردن ناخواسته عضلات است.ماساژ موجب شل شدن عضلات و شکل گرفتن چروکیذگی پیشانی را به تاخیر خواهد انداخت.

نکته ی قابل تامل

باید حتما این مورد را در نظر داشته باشید که ماساژ صورت و زیبایی بخشی از تخصصی ترین گونه های ماساژ است. این ماساژ بین ۱۵ الی ۲۵ دقیقه انجام می شود اما پشتوانه ی آن سالها آموزش تمرین و مهارت در شکل چهره و فیزیولوژی صورت و ماهیچه و تمرکز بر سطح  انگشتان فشار دست و آشنایی با گونه ای مختلف صورت است.

همچنین در این مورد می توان گفت که در صورتی که اطمینان ندارید ماساژوری که انتخاب نمودهاید دارای این تخصص ها است از او ماساژ چهره درخواست نکنید چون این امکان وجود دارد نتیجه معکوس یعنی به پیری زودرس مبتلا شوید.

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

  • مدیر سایت:زیبا هنرمند

  • تاریخ امروز:

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: