تبلیغات
زیبایی | کلینیک زیبایی - حفاظت از مو و زیبایی آن

درباره ما

توصیه های پزشکی برای داشتن پوست و موی زیبا و سالم
معرفی انواع ماسک های صورت

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

حفاظت از مو و زیبایی آن

تغذیه و زیبایی توصیه های پزشکی

 زیبایی یکی از نعمت هایی است که باید در حذف آن دقت کرد، راهکارهای بسیار زیادی برای زیباتر و محافظت از مو وجود دارد. دار ادامه راهکارهیی را برای شما ذکر خواهیم کرد.برای اینکه موهای شاداب تری داشته باشیدو حفاظت از مو و زیبایی آن را به شما آموزش دهیم. باید حتما در مورد سلامت مو های خود حساسیت بیشتری داشته باشید برای همین منظور در این مطلب چندین مورد کاربردی برای این که مو های سالمی داشته باشیم گنجانده ایم و با استفاده از این موارد می توانید نگرانی در مورد سلامتی موهای خود نداشته باشید. در ادامه در مورد برخورداری از موهای سالم بیشتر صحبت خواهیم کرد. با مجله برخط نیوز در ادامه با ما همراه باشید.

آگاهی از رنگ مو

استفاده از رنگ‌های مختلف می‌تواند به موها آسیب بزند اما تندرستی مردم را به‌خطر نمی‌اندازد. متخصصان انجمن تومور آمریکا معتقدند رنگ‌های شیمیایی مو نمی‌توانند باعث ایجاد تومور در بدن اشخاص باشند. برخی از محققان و پزشکان منتظر نفوذ مخل رنگ‌های نیمه‌دایم و دائمی ‌اکسیداتیو قهوه‌ای یا سیاه‌رنگ هستند. پزشکان معتقدند باید از رنگ‌های طبیعی قرین حنا مصرف کرد.

موهای باطراوت
شستشوی موها قبل از وارد شدن به استخر

دوش گرفتن و شستشوی مو قبل از ورود به استخر می‌تواند از آسیب دیدن موها توسط کلر بکاهد. اگر موهایتان را پیش از ورود به حوضچه بشویید موهایتان از آب پر می‌شوند و کلر را جذب نمی‌کنند و استاندارد آسیب موها خیلی کم می‌شود. راجع به شستشوی موهایتان از شامپوهایی استفاده کنید که pH متعادلی داشته باشند.


مصرف آهن و ویتامین ب

تمام سبزیجات سبز رنگ قرین اسفناج، مارچوبه، بروکلی، کاهو و کلم بروکسل جزو تامین کننده های گیاهی آهن و مواد مغذی دیگر هستند. متخصصان بر این گروش هستند که میزان آهن افرادی که موهایشان می ریزد کم است. این ماده معدنی مثل ویتامین B باعث استواری کراتین می شود. کمبود ویتامین B می تواند پایه گذار ناتوان شدن پایه موها شده و زمینه را برای ریختن آنها مهیا کند.

موهای باطراوت
بستن موها

برخی از خانم ها و البته آقایانی که موهای بلندی دارند كیش دارند موها را به صورت دم اسبی و سفت پشت سر ببندند. اما باید بدانید که شینیون اضافه موها، بستن و بافت های سفت به موها صدمه می رساند.
در واقع زمانی که موها کشیده می شوند به راحتی می شکنند. این امر  نیز جلوگیری كننده از رشد دوباره آنها شده و موجب می شود که خط پیشانی مو عقب برود. اگر دقت کرده باشید بانو های آفریقایی که از اوقات کودکی موهایشان را با بافتن های آفریقایی آرایش می کنند، پیشانی و گوش های کم تری دارند.

سلامت مو
رزماری و مریم گلی

استفاده مستمری از این گل ها، به طور چشمگیری مو را پوشیده می کند. بابت ساختن این محلول، ۲پیمانه مریم گلی نو یا خشک، یک و نصف پیمانه رزماری نو یا خشک و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در قابلمه ای بریزید و تا لب گل ها را با آب بپوشانید و پس از به جوش آمدن، حرارت را کم کنید و بگذارید به آرامی بجوشد.در صورت احتیاج آب بیشتری به آن اضافه کنید. این آب باید به مدت ۶ ساعت روی گرمی کم بجوشد. پس از ۶ ساعت آن را از آبكش رد کنید، سرکه سیب به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. پس از شامپو کردن مو را با این ماده بشویید.


شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

  • مدیر سایت:زیبا هنرمند

  • تاریخ امروز:

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: